Informace k otevření MŠ

Vážení rodiče, omlouváme se za informace na poslední chvíli, ale ještě včera přišly další pokyny z MŠMT.
Od 12. 4. je otevřena třída "Afrika" pro povinné vzdělávání 15 předškolních dětí (těch, co jdou 1. 9. do 1. třídy). Zároveň je otevřena třída "Delfínci" pro rodiče vybraných profesí (IZS atd., protože nemají nárok na OČR). Děti ze třídy Delfínci budou mít šatnu vedle tělocvičny (aby se nahoře v šatně nesetkávaly se třídou Afrika).

Provozní doba MŠ bude od 6,30 do 16,30 h

Děti budou testovány antigenními testy LEPU (viz instruktážní video na webu školy). Bez tohoto testu (provedeného v MŠ, nebo v akreditované odběrové laboratoři) nemůže být dítě přijato do MŠ. V MŠ se bude testovat v pondělí a ve středu. V případě, že dítě přijde do MŠ např. až v úterý, tak bude testované v úterý, a pak s ostatními ve středu.

(Pokud dítě onemocnění COVID-19 v posledních 90 dnech prodělalo, netestuje se – ale musí předložit potvrzení, viz níže). Žádáme rodiče o spolupráci při testování dětí, proto prosím počítejte se zdržením v MŠ kolem 20 minut.

Postup:

1. Žádáme všechny dospělé, aby si při příchodu do budovy vydezinfikovali ruce. Dospělí musí mít respirátory FFP2. (Děti nemusí mít roušky.)
  2. Nepůjdete do šatny, ale rovnou s dětmi půjdete na testování:
    • třída "Afrika" má připravené testy dole ve třídě "Vesmír"
    • třída "Delfínci" má připravené testování v tělocvičně
  3. změříme dítěti teplotu, při teplotě nad 37 °C se dítě nebude testovat, musíte s dítětem odejít z MŠ
  4. po testu počkáte s dětmi 15 minut na výsledek testu (můžete jít ven – projít se chvíli, můžete si projít školní hřiště, máme tam pro děti nové prvky, 😉
    hlídejte si čas a po 15 minutách si přijďte pro výsledek)
    (při dešti můžete počkat v testovací místnosti s dodržením rozestupů)
  5. při negativním výsledku mohou jít děti do šatny se svléci, umyjí si ruce 20 až 30 sekund mýdlem, a pak jdou do třídy
    při pozitivním výsledkuod nás dostanete potvrzení, odcházíte s dítětem domů a musíte kontaktovat dětského lékaře (ten vystaví žádanku na potvrzovací PCR test), my zároveň musíme informovat příslušné úřady (hygienu, statistické výkazy)

Pokud vaše dítě COVID-19 prodělalo a od pozitivního testu ještě neuběhlo 90 dní, tak se nemusí testovat, pokud přinesete potvrzení od lékaře či zdravotnického zařízení.

Pokud nemocí COVID-19 onemocní dítě, nebo někdo z rodiny (a dítě je tedy v karanténě), potřebujeme, abyste nám to sdělili. Děkujeme za pochopení.

Pokud dítě bude mít v MŠ projevy onemocnění, musíme vám zavolat, abyste si dítě vyzvedli a kontaktovali dětského lékaře. Dítě bude přijato zpět jen s potvrzením od lékaře. Pokud má dítě chronické onemocnění, nebo alergii (alergickou rýmu, kašel, kožní projevy...), potřebujeme potvrzení od lékaře.

Dejte dětem do MŠ i svetřík či mikinu, protože budeme muset 2x za hodinu intenzivně vyvětrat (ale nebojte se, v MŠ se topí více než jindy, dětem nebude zima, ten dlouhý rukáv je potřeba jen na těch 5 minut intenzivního větrání). Též dejte dětem vhodné oblečení na venkovní aktivity, pokud to počasí dovolí, tak budeme trávit co nejvíc času venku.

Věřím, že vše společně zvládneme a vaše děti už nebudou muset zůstat doma.

Těšíme se na setkání.
kolektiv pedagogů