Duhovka
Domů Fotogalerie O nás Akce Team Základní škola E-Vstupy Kontakt
Fotogalerie O nás Akce Team Základní škola E-Vstupy Kontakt

Proč jsme otevřeli soukromou školu?

Chceme rodičům nabídnout možnost vzdělávání jejich dětí ve škole s menším počtem žáků, s možností využití netradičních metod a individuálního přístupu. Nechceme existujícím školám konkurovat, ale naopak – chceme jejich nabídku doplnit a spolupracovat s nimi.

Proč název Duhová cesta?

Nechceme děti směrovat, ale chceme jim vytvořit prostor k tomu, aby si našly svou cestu životem. Cesty života jsou různé… tak jako barvy duhy. Duha je chápána jako symbol jednoty v pestrosti a rozličnosti, proto naše „duhová cesta“ má být dobrodružnou a objevnou cestou za různorodostí, jedinečností, ale zároveň za souladem a pohodou.

Budova školy

Nejprve se nám podařilo sehnat výukové prostory v Domě dětí a mládeže v Chomutově. S výukou jsme začali 1.9.2010 v 1. a 2. ročníku.

Od druhého školního roku (2011/2012) využíváme prostory bývalé základní školy v Havlíčkově ulici v Chomutově. Máme radost z rozlehlých prostor, které prošly velkou renovací.

Po celý školní rok děti tráví volný čas ve školní družině, kde mají další zajímavé aktivity. Samozřejmě mohou děti ze školní družiny odejít na volnočasové aktivity organizované Skautem a Pionýrskou skupinou Indiáni. Obě organizace sídlí ve stejné budově.

Spolupracujeme se zahraniční školou v programu eTwinning.

Zde se můžete podívat na naše aktivity, díky kterým procvičujeme anglický jazyk a získáváme další dovendosti:

http://twinspace.etwinning.net/7440/home

Naši školu navštívila česká školní inspekce

Inspektoři se seznámili s činností školy, prostudovali dokumentaci školy i osnovy sestavené pro naše žáky. Sledovali i způsob výuky pedagogů.

Celá inspekční zpráva je k dispozici zde: http://www.csicr.cz/cz/dokumenty/inspekcni-zpravy?d=18154