Duhovka
Domů Fotogalerie O nás Akce Team Základní škola E-Vstupy Kontakt
Fotogalerie O nás Akce Team Základní škola E-Vstupy Kontakt

Vážení a milí rodiče

pokusíme se Vám každý měsíc podat malé zpravodajství :o) o tom, co jsme s Vašimi dětmi celý měsíc zažívaly za dobrodružství, co všechno jsme dělaly a co už umíme. Budete tak mít přehled o tom, jak se vaše děti zdokonalují a také můžete nasbírat inspiraci, jak si třeba doma pomoci maličkostmi, které dětem moc pomáhají. Navíc můžete navázat na čas strávený ve školce a třeba s dětmi opakovat a rozšiřovat jejich nově nabyté dovednosti. Každé vyprávění bude doprovázeno fotografiemi, které si můžete stáhnout a potěšit i babičky a dědečky.

Březen 2019

Vážení rodiče,

je to až neskutečné, ale je tu další měsíční zpravodaj. Někdy mi připadá, že ho píši každý týden. Jsem také vždy překvapená, kolik toho děti stihly a co nového se zase naučily.

Tento měsíc jsme s dětmi vítali jaro, učili jsme se, jak se příroda probouzí, jaké rostlinky už vykukují ze země. Díky pěknému počasí jsme podnikali dlouhé procházky a pozorovali přírodu. Pojmenovávali jsme si kytičky a stromy. Snažili jsme se trávit hodně času venku a nasávat energii z jarního sluníčka.

Vyprávěli jsme si také, jak se vlastně taková rostlinka rodí. Zasadili jsme si řeřichu a pozorovali, jak roste. Poznávali jsme, jak semínka klíčí. Učili jsme se, že některé rostlinky jsou k jídlu, jiné zase na okrasu. Také jsme přišli na to, že rostliny nám dávají kyslík, a proto jsou důležité pro člověka.

Učili jsme se, jak plyne den, kdy je ráno, večer, dopoledne, odpoledne a co v kterou denní hodinu děláme doma i ve školce. Malovali jsme si denní režim. Učili jsme se obtahovat a vybarvovat.

Také jsme se připravovali na školu, učili se písmenka, pracovali s interaktivní tabulí a beeboty. Vypracovávali jsme pracovní listy, četli a počítali. Míchali jsme barvy, trénovali postřeh, skládali a kombinovali, hráli stolní hry. Učili jsme se vyslovovat a hodně jsme si povídali, aby se děti naučily mluvit a vyjadřovat svá přání a pocity. Hodně jsme se oblékali, svlékali, obouvali a zapínali zipy (to už dětem velice dobře jde).

Měli jsme také vzácnou návštěvu jiné školky. Připravili jsme s dětmi malá stanoviště s pomůckami a děti samy provázely návštěvu aktivitami.

Hodně času jsme trávili na naší nově vznikající zahrádce. Máme čerstvou zeminu, a také čistý písek.

Podnikali jsme dlouhé procházky ve svém okolí a učili se v něm orientovat. Učili jsme se bezpečnost na ulici a jezdili na dopravním hřišti.

Tak tedy, zase toho děti stihly mnoho a byly velmi šikovné.

Snad nám počasí vydrží a my budeme moci pokračovat v našich jarních výpravách a objevování.

Rozklikněte pro více fotek
Hrajeme si s maláčky
Návštěva jiné školky
Noc s Andersenem
Připravujeme mrkvový salát s jablíčky
Pracujeme na zahrádce
Příprava na cestu do knihovny

Únor 2019

Rozklikněte pro více fotek
Lyžáček

Leden 2019

Vážení a milí rodiče,

čas opravdu letí a my máme za sebou první měsíc v novém roce. Zatím je tu ještě pořádná zima, a tak se stále věnujeme zimním tématům a zdravému životnímu stylu. Učíme se stolovat, pomáhat při přípravě svačiny, povídáme si o jídle, o lidském těle. Učíme se také o tom, jak tělo funguje, z jakých částí se skládá, jak o něj pečovat. Budeme rádi, když budete s dětmi na toto téma hovořit i doma, a uvidíte, že některé znalosti vašeho čtyřletého dítěte vás překvapí. :o) Téma tělo je opravdu pro všechny velmi zábavné. :o)

Kromě nauky o těle jsme se také více zaměřili na předčtenářské a před matematické dovednosti. Jde nám to skvěle, hodně čteme, učíme se orientovat v knihách, učíme se o ně starat a samozřejmě poznáváme písmenka. Správně je vyslovujeme a zkoušíme je psát.

Také téměř každý den počítáme. Děti jsou velmi šikovné.

K tomuto účelu jsme tento měsíc dostali krásné Montessori pomůcky. Budeme je již během února s dětmi používat a moc se na to těšíme.

Tento měsíc jsme se také učili obtahovat různé tvary a vybarvovat bez přetahování.

Tak snad jsme vám poskytli nějakou inspiraci, přejeme krásný příští měsíc.

Rozklikněte pro více fotek
Malujeme zimní krajinu
Naše tělo
Počítáme
Vybarvujeme a obtahujeme
Vyrábíme zuby

Prosinec 2018

Vážení a milí rodiče,

tento měsíc byl poměrně krátký, ale velice vydatný. :o) Byl ve znamení svátků, čerta a Mikuláše a Vánoc. Spoustu příprav a trénování a trénování a trénování :o), takže mnoho úsilí dětí i nás, dospělých.

Vánoční jarmark se nám, myslím si,vyvedl , a to i díky vám. Čerta a Mikuláše jsme zvládli, vánoční vystoupení proběhlo bez velkých problémů a Vánoční besídka už byla třešínka na dortu. :o)

Bylo to krásné, úžasné,kouzelné i trochu strašidelné a bylo to vlastně moc fajn, ale přeci jen „UF“, vše dobře dopadlo. Úsilí nás všech nakonec stálo to za to :o))) a rozzářené oči dětí (a to nejen o Vánocích), jsou nám všem jistě odměnou. :o)

Ještě jednou velice děkujeme za pomoc při jarmarku, děkujeme za chvojí, vánoční stromeček i ozdoby a vůbec za vaši podporu. Doufám, že jsem na nic nezapomněla a pokud ano, omluvte mě a vězte, že děkuji i Vám. :o)

Přejeme Vám všem krásné Vánoce, hodně rodinné pohody a lásky a posíláme pár fotografií pro radost.

Rozklikněte pro více fotek
Čert a Mikuláš
Hrajeme si a skládáme
Návštěva knihovny
Pečeme perníčky
Programujeme
Tvoříme andělíčky
Uklížíme zahradu ke spánku
Uklízíme Ježíškovi

Září 2018

Prázdniny utekly jako voda a my opět startujeme nový školní rok. Moc se těšíme na dětičky a nové zážitky a objevování s nimi.

Měsíc září je ve znamení seznamování s novými kamarády. Připomínáme si pravidla, která jsme společně s dětmi vytvořili - ať už ve školní budově, venku nebo v jídelně. Připravili jsme třídy, vybavili je novými pomůckami a krásnými knihami. Moc se těšíme, jak budou děti nadšené a bude se jim vše líbit. Alespoň v to doufáme.

V tomto měsíci jsme se také rozhodli zúčastnit se krásné akce při příležitosti výročí ČR. Vypravovali jsme si o vzniku naší republiky, o objevení naší krajiny praotcem Čechem a také o státních replica watches rolex symbolech. Hravou formou jsme si připomněli vše, co se naší země týká, zpívali jsme si hymnu. Na počest této významné události jsme s pomocí dětí vytvořili českou vlajku v nadměrné velikosti.

Doufáme, že děti doma vyprávěly a že začátek nového školního roku zvládly bez větších těžkostí. S největším úsilím se jim snažíme pomáhat, aby po prázdninách chodily do školky zase rády a s radostí.

Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na shledanou.

Rozklikněte pro více fotek
100 let České republiky
Afrika
Farma
Houby
Housenky
Německá republika
Pečeme perníčky
Vlastní pravidla
Ptáčci
V lese