Škola v přírodě hotel Medlov Vysočina

Vážení rodiče,
rádi bychom s dětmi vyjeli v červnu 2017 do školy v přírodě. Chceme poznat další část naší krásné země. Pojedeme na ozdravný pobyt do nádherného prostředí Vysočiny, kde nás čekají Žďárské vrchy, zdravý vzduch, chráněná krajina, památky UNESCO a mnoho zážitků. Budeme mít pro sebe celý areál, na který navazuje les a turistické stezky. V areálu budeme ubytovaní ve dvou propojených zděných budovách a budeme mít k dispozici všechny venkovní plochy – travnaté plochy i různá hřiště, asfaltové plochy, minigolf, venkovní učebnu; uvnitř budeme mít k dispozici všechny učebny, společenské místnosti, velkou jídelnu. S areálem sousedí přírodní koupaliště. Prezentaci školy v přírodě si můžete prohlédnout na webu školy (ve složce Aktuálně).

V blízkosti je mnoho zajímavostí. Vše ani nemůžeme stihnout. Určitě se vydáme na pěší prozkoumání okolí, např. pro „mladší turisty“: 1,5 km Fryšava – sochy houbiček, nebo 1,5 km Zátiší – socha hejkala, nebo 2 km Yucon – socha výra apod. Starší žáci jistě přivítají na konci turistické cesty občerstvení s nanuky. Nejmladší děti a malí žáci se autobusem vydají do „Pohádkové vesničky“, kde na ně bude čekat průvodce a zajímavý program. Se staršími žáky navštívíme Žďár nad Sázavou (zde je bude čekat „Modelové království“ a návštěva hasičské stanice). Nejstarší navštíví obec Čertovinu – zde je přivítá pět pater pekla (malé děti tam nebudeme brát, je tam program spíše pro mládež od 5. třídy ), cestou navštívíme v části Hlinska Betlém – soubor lidových staveb Vysočina. Ve Žďáru nad Sázavou je zámek s Muzeem nové generace. Na Zelené hoře je kostel sv. Jana Nepomuckého – jedinečná památka UNESCO. Každé třídě bude vybrán výlet s ohledem na věk dětí a žáků.

Pobyt plánujeme od soboty 24. 6. 2017 do čtvrtka 29. 6. 2017. Cena je:

• MŠ – 2 900 Kč
  • 1. až 4. tř. ZŠ – 3 000,- Kč
  • 5. až 8. tř. ZŠ – 3 300,- Kč
  • Cena zahrnuje: ubytování, stravu 5 x denně (oběd a večeře formou švédských stolů), pitný režim, dopravu, využívání venkovních i vnitřních sportovišť, pojištění a výlet (s dopravou a vstupy).
    Záloha 1 500 Kč bude vybírána do konce března 2017. (Pokud budete peníze posílat na účet školného, připište do poznámky ŠvP. Děkujeme.)

Doplatek bude uhrazen do konce května 2017.

Předem upozorňujeme, že škola v přírodě je součástí našeho vzdělávacího programu. Pokud dítě do školy v přírodě z vážného důvodu nepojede, musí povinně chodit do školy.

Prosíme o vyplnění příhlášky a odevzdání do konce února (vraťte vyplněné i v případě, že vaše dítě do školy v přírodě nepojede). Děkujeme.

Přihláška je ke stažení ZDE

Dodatečné informace jsou k dispozici v následující prezentaci ZDE

Tiskopisy k vyplnění ZDE