Duhovka
Domů Fotogalerie O nás Akce Team Třídy E-ŽK Kontakt
Fotogalerie O nás Akce Team Třídy E-ŽK Kontakt

Školní akce

7.9.2017

Informativní schůzka k zájezdu do Anglie

Vzhledem k blížícímu se termínu odjezdu a opakujícím se dotazům od žáků i rodičů se uskuteční pro zájemce schůzka s pedagogy již v úterý 12. 9. 2017 po ukončení konzultačních hodin, tedy v 17:00. Pokusíme se odpovědět na vaše dotazy, případně sepíšeme ty, kde budeme váhat a zajistíme odpověď přímo od CK.

Těšíme se na vaši účast.

Mgr. Renata Stojanovová

6.9.2017

Avizovaná schůzka se zástupcem CK Školní zájezdy Brno

Avizovaná schůzka se zástupcem CK Školní zájezdy se bohužel ve škole neuskuteční, protože jediná pracovnice kanceláře, která má na starosti prezentace zájezdů při osobních setkáních s rodiči, má už diář na září plný. Nicméně jsem domluvena s paní Šmakalovou, která má na starosti náš zájezd, že nám mailem zodpoví jakýkoliv konkrétní dotaz. Napište mi prosím na můj mail do 12.9.(úterý), co vás zajímá, dotazy kanceláři předám. Věřím, že se obratem dočkáme odpovědí, abyste se mohli ještě podle nich případně zařídit. Lze se obrátit i přímo na CK (kontakt níže). Přesný čas odjezdu a příjezdu bude znám týden před odjezdem.

Většina základních informací (program, cena, pojištění, apod.) je uvedena na letáčcích, které děti obdržely při prvních dvou informačních schůzkách ve škole.

Pedagogický doprovod už několikrát na podobných vzdělávacích pobytech byl a též je schopen zodpovědět dotazy obecnějšího typu (ubytování, strava, organizace dne, apod.)

Během zářijových rodičovských schůzek bude též možné osobní jednání, nebude-li přímo zorganizováno setkání vyjíždějících dětí a jejich rodičů.

Školní zájezdy, s.r.o.
Srbská 53a
612 00 Brno
tel.: 00420 541 589 227
mobil: 00421 944 228 211
E-mail: info@skolnizajezdy.cz
Web: www.skolnizajezdy.cz

Mgr. Renata Stojanovová

5.9.2017

Studijní vzdělávací zájezd do Anglie

Odjezd 23. 9. večer (bude upřesněno)

Příjezd 30. 9. odpoledne (bude upřesněno)

Prosíme rodiče, aby zkontrolovali platnost pasů (minimálně do návratu ze zájezdu, tedy 30. září 2017).

Upozorňujeme, že platnost pětilibrových bankovek vypršela v květnu 2017.

Pedagogický doprovod – p. uč. Ševčíková, p. uč. Stojanovová, p. uč. Votruba, zdravotník MUDr. Řáhová

Prosíme, kontrolujte pravidelně také své emailové schránky a v případě nejasností kontaktujte p. uč. Stojanovovou.

Informační leták zde

Mgr. Renata Stojanovová

5.9.2017

Prvňáčky uvítala spisovatelka a šašek Kostkáček

Na nové prvňáčky čekalo hned při prvním školním dni v pondělí 4. 9. 2017 milé překvapení. Před školou je přivítaly paní učitelky, které si děti i jejich rodiče, prarodiče a známé odvedly do školní jídelny. Tam na všechny čekalo první překvapení, spisovatelka dětských knih paní Marie Adamovská. Paní spisovatelka děti přivítala v nové škole a pronesla několik vět o četbě a knihách. Protože však podle svých slov raději píše, než mluví, tak dětem přečetla ukázku z pohádky o zajíčkovi, který hledal v lese bedlu. Čtení pak zakončila přednesem krátké básničky inspirované dějem z příběhu. Všechny holčičky si od ní jako dárek odnesly knihu s věnováním "O velké touze hvězdičky Zvídalky" a chlapci získali knihu "O Honzíkovi a horském skřítkovi".

Děti se pak odebraly do svých tříd 1.A a 1.B, kde se představily se své nové paní učitelce. Na lavicích už měl každý nachystané nové knihy a pracovní sešity, společně si pak všichni prohlédli si třídu. Ti odvážní, co se nebáli hned první den a před tolika lidmi promluvit, pak pověděli několik veselých zážitků z prázdnin.

V úplně nové družině, kterou během prázdnin pomohli připravit i rodiče dětí, na ně poté čekalo další překvapení v podobě maňáskového divadla. Průvodcem krátkého příběhu jim byl klaun Kostkáček, který šel také poprvé do školy, měl připravenou aktovku i kornout a zkrátka se těšil tak, jako všichni noví prvňáčci.

Všem novým žákům i jejich rodičům přejeme mnoho štěstí a úspěchů v jejich nové životní etapě.

Mgr. Marschalková Adéla2.9.2017

Adaptační a seznamovací pobyty rodičů a dětí 1. ročníků

Program slouží k tomu, aby se noví spolužáci vzájemně poznali mezi sebou a s jejich novými učiteli. Je mnohem snadnější a příjemnější poznat nové kamarády v přírodě, při hře, než se s nimi seznamovat v lavicích a rodiče u toho nesmějí chybět :). Proto již tradičně během prvního měsíce školního roku vyrážejí děti se svými rodiči na víkendový pobyt. Společně s paní učitelkou stráví dva dny plné her a zábavy.

Termíny:

1.A - 7.10. – 8.10. Svahová

1.B - 23. 9. – 24. 9. Svahová

Mgr. Marschalková Adéla

Škola v přírodě Medlov

Slunce, krásnou přírodu, hry, výlety, ale především spoustu zábavy s kamarády ze školy si užívaly všechny děti, které poslední červnový týden odjely do školy v přírodě. Naše škola tentokrát zavítala do vzdálených končin Vysočiny nedaleko Nového Města na Moravě do areálu hotelu Medlov. Na děti čekalo komfortní vybavení pokojů a hotelového zázemí se spoustou hřišť a travnatých ploch a krásným výhledem na Medlovský rybník.

Učitelé a vychovatelé pro děti připravili zajímavý program, hry a výlety po okolí. Děti z mateřské školy putovaly během celého pobytu za skřítkem "Medláčkem". Vyráběly pro něj domečky v lese, kreslily tematické obrázky a hrály nejrůznější hry. Všichni tito naši nejmenší si pobyt užili a zvládli pobyt mnohdy poprvé bez rodičů na jedničku.

Prvňáčky ze všech třech tříd čekal pobyt plný týmových soutěží v přírodě. Děti si hned na začátku sestavily šestičlenné týmy, které si pojmenovaly a celý pobyt plnily úkoly a bojovaly za svůj tým. Vyzkoušely si třeba lesní štafetový běh s básničkou, házení šiškami na cíl, hru na veverky nebo lesní telefon. Z šisek pak na jednom z hřišť vytvořily krásné velkoformátové mandaly. Na závěr nechyběla ani fáborková cesta lesem za pokladem, kterou prvňáčci ve dvojicích úspěšně zvládli a smlsli si na sladké odměně.

Starší děti prozkoumávaly pěšími turistickými výlety a procházkami přírodou okolí Medlova. Vypravili se například k nedalekému rybníku Sykovec a lanovému centru nebo vyrazili po stopách kamenných a dřevěných soch v okolí. Podařilo se jim objevit třeba dřevěného Výra, Krbového mužíčka nebo kamenného Hejkala a Káně. Na svých putováních také dorazili až k Pasecké skále k vyhlídce, kde musely zdolat mírně adrenalinový výstup a trošku si "zahorolezčit". Pak často nechybělo ani sladké osvěžení v podobě nanuku.

Starší žáci hojně využívali prostranství u hotelu a hřiště, kde hráli nejrůznější sportovní i pohybové hry. Vyzkoušeli si i místní minigolf. Všichni pak využili krásného teplého počasí a mohou potvrdit, jak se příjemně koupe a dovádí v Medlovském rybníce.

Každá z tříd měla také v plánu jeden, starší žáci i dva, výlety autobusem do vzdálenějších míst. Menší děti navštívily úžasnou pohádkovou vesničku Podlesíčko, kde je přivítala čarodějnice Kanimůra a Červená karkulka. Obě pohádkové průvodkyně dětem u krásných dřevěných chaloupek zábavně vyprávěly, jak to bylo a možná také nebylo ve známých českých pohádkách. Starší děti jely na výlet do Nového Města na Moravě nebo Žďáru nad Sázavou. Navštívily třeba místní hasičskou stanici, kde byl pro děti připraven velmi zajímavý program i s ukázkami techniky a vybavení. Někteří také zavítali do vlakového modelového městečka.

Poslední večer si báječnou diskotéku užili jak ti nejmenší ze školky, kteří ji pojali zároveň i jako karneval, tak i ti největší. Další den pak na všechny čekalo závěrečné odměňování a vyhodnocování. Po obědě hurá domů a ráno pěkně ve slavnostním a s dobrou náladou pro očekávané vysvědčení.

Mgr. Marschalková AdélaČesko-německý projekt

Děkuji touto cestou všem rodičům a žákům, kteří se podíleli na 1. části projektu od Fondu budoucnosti, za spolupráci, protože se stále od německých rodin a dětí ozývají kladné ohlasy. Současně děkuji především rodičům za trpělivost. Konečné vyúčtování jsme od Česko-německého fondu budoucnosti zatím neobdrželi, nicméně jsme začali s p. učitelkou Gansler-Thomas plánovat 2. půlku projektu, kdy by měly naše děti (přednostně ty, které se podílely na programu Němců v Čechách) na týden navštívit Schleiden. S největší pravděpodobností pojedeme vlastním autobusem, protože doprava je v Německu výrazně dražší než u nás. Termín je předběžně stanoven na květen 2018.

O všech dalších podrobnostech, ať už ohledně vyúčtování a výsledků 1. půlky nebo o podrobnostech našeho výjezdu do Německa, budu včas informovat.

Renata Stojanovová